Werdykt 2021

XL MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ SHANTIES

Decyzją Jury w składzie:
Beata Bartelik
Anna Łaszewska
Maciej Olszewski
oraz Wawrzyniec Szwaja jako honorowy doradca

Nagrodę im. Moniki Szwai za najlepszy tekst piosenki premierowej, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Szczecin otrzymuje piosenka „MAJ DAJ” ze słowami Grzegorza Bukały w wykonaniu Waldemara Mieczkowskiego. Jury docenia piękny refleksyjny tekst w wykonaniu doświadczonego kapitana, a także wysoki poziom warstwy muzycznej.

Ponadto Jury przyznaje następujące wyróżnienia:
  • zespołowi Zejman i Garkumpel i Mirosławowi Kowalewskiego za piękny poetycki tekst piosenki „Wiatr, anioły i barwna pani” 
  • zespołowi The Nierobbers za piosenkę „Specjalista od Jubileuszy”. Jury zwróciło uwagę na dowcipny, a jednocześnie refleksyjny tekst oraz wysoki poziom wykonawczy.
  • zespołowi Sąsiedzi za piosenkę „Jutrznia o sen” za poetycki tekst i wysoki muzyczny kunszt!
  • Pawłowi Mazurkiewiczowi z zespołu Marty Kani – specjalne wyróżnienie od Beaty Bartelik

Nagrodę im. Jerzego Fijki „Galion 2021” dla najsympatyczniejszej wykonawczyni otrzymuje Marta Kania

Nagrodę „Krakowski rejs roku 2020” przyznawaną przez Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Tawernę Żeglarską Stary Port otrzymuje Iwona Marchewka za dobrą żeglarską robotę wykonaną podczas ekspedycji SVALBARD 2020.
Dodatkowo Jury wyróżniło zgłoszenie rejsu składaną żaglówką z Tyńca pod Wawel, ze względu na zorganizowanie wyprawy w starym, dobrym stylu.Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie