Program

FESTIWALU SHANTIES 2019

"Oceany marzeń"
 

21 lutego (czwartek)
RADIO KRAKÓW Studio S5
godz. 20.00 koncert ballad „Zażagliło nam się życie"(K1)
reż. i prow.: Piotr Zadrożny

wystąpią: Mirosław Kowalewski i Zbigniew Murawski, Jakub Paluszkiewicz, Jerzy Porębski, Marta Śliwa, Arek Wlizło, Piotr Zadrożny

22 lutego (piątek)
KLUB STUDIO
godz. 11.00 koncert dla dzieci „Kurs na przygodę” (K2)
reż. i prow.: zespół Klang
W koncercie dla najmłodszych opowiemy o tym, że marzenia mogą nas zabrać wszędzie: dookoła świata albo na najpiękniejsze wyspy. Trzeba je tylko wymarzyć! Pomożemy wam w tym i nowymi i tymi znanymi piosenkami.

KLUB STUDIO
godz. 18.00 koncert piosenki żeglarskiej „Pośpiechem się brzydząc” (K3)
reż. i prow.: Janusz Bujko i Waldemar Mieczkowski
W zimowy piątek, po ciężkim sezonie, pan Kapitan Białej Floty wreszcie będzie miał wolne popołudnie. Zalegnie sobie tedy na kanapie święcie wierząc, że nie warto ruszyć nawet palcem, aby się podnieść. Pan Kapitan czasem lubi długo spać, a gdy do roboty iść nie musi, to robi się z niego naprawdę niezły leniwiec. Rozsiądzie się zatem wygodnie rozkoszując się nieróbstwem i pożegluje sobie tak ot ciut, marząc o kolejnych rejsach. Popłynie sobie swoim małym jachtem spokojnie, pośpiechem się brzydząc, od brzegu szklanego, po szklany horyzont, a towarzyszyć mu będą w rejsie plasterek cytryny oraz Andrzej Korycki, Dominika Żukowska, Waldemar Mieczkowski Band, The Nierobbers oraz Jan i Klan.

wystąpią: Jan i Klan, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mieczkowski Band, The Nierobbers

KLUB STUDIO
godz. 22.00 koncert folkowy „Ostro na wiatr"(K4)
reż. i prow.: Bartłomiej Kiszczak

wystąpią: EKT Gdynia, Mietek Folk Olsztyn, Orkiestra Samanta, Trzy Maszty, Slogmåkane (Norwegia)

23 lutego (sobota)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 11.00 koncert dla dzieci „Szanteczkowanie na marzeń oceanie” (K5)
reż. i prow.: zespół Zejman i Garkumpel
Na SZANTECZKOWY OCEAN MARZEŃ wypłynęliśmy wiele, wiele lat temu.
Kiedy w 1992 roku  przygotowywaliśmy nasz pierwszy koncert dla dzieci na Shanties, nie mieliśmy bladego pojęcia o tym, jak olbrzymią frajdą staną się te coroczne spotkania z rodzinną krakowską publicznością i jak wiele radości i satysfakcji nam one dostarczą!
Co roku zawijamy do przyjaznego portu na festiwalu SHANTIES i mamy nadzieję, że także i tym razem przywitacie nas z tym samym wielkim entuzjazmem i wspólnie poSZANTECZKUJEMY!!!
Tym razem przywieziemy naszą nową płytę! Znalazły się na niej piosenki, które albo były nagrane bardzo, bardzo dawno temu, zaistniały jedynie w koncertowych wykonaniach albo … w ogóle jeszcze nagrane nie były.
Tak jak w ostatnich latach towarzyszyć nam będą fantastyczne dziewczyny z wrocławskiego zespołu „Krzykaśki”.

RYNEK GŁÓWNY
godz. 14.00 szanty w plenerze
Wspólne szantowanie z Męskim Chórem Szantowym „Zawisza Czarny” i wykonawcami festiwalu.

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 17.00 koncert pieśni kubryku „Wszędzie gdzie żagiel poniesie wiatr!” (K6)
reż. i prow.: Sławomir  Klupś
Koncert jubileuszowy 25-lecia Atlantydy i 35 lat tworzenia piosenek przez jej założyciela Sławka Klupsia. W koncercie weźmie udział niewielka część, ze względów organizacyjnych, znakomitych przyjaciół zespołu, z którymi przez te lata dzielili scenę i pasję do muzyki morza.
Razem z festiwalową publicznością popłyną w piosenkach przez wiele mórz i oceanów do niesamowitych miejsc i portów … wszędzie, gdzie żagiel poniesie wiatr.

wystąpią: Atlantyda, Cztery Refy, Marek Szurawski i Ryszard Muzaj, Ryczące Dwudziestki, Perły i Łotry, Zejman i Garkumpel, Znienacka Project

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 21.00 koncert benefis Jurka Porębskiego „Jerzy Wie(trz)ny – z Porębunią w Świat” (K7)
reż. i prow.: zespół Klang i Ryszard Kopciuch (Old Metropolitan Band)

Jubileusz osiemdziesiątych urodzin Jurka Porębskiego. Koncert - benefis, w którym każdy z wykonawców odniesie się do barwnego życiorysu Jubilata. Jedno jest pewne: tematu nie wyczerpiemy, gdyż można by nim obdzielić kilka innych osób i jeszcze starczyłoby na dwie powieści!

wystąpią: Banana Boat, Formacja, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Patryk Lee, Ryszard Muzaj, Old Metropolitan Band, Jerzy Porębski, Anna Sojka, Marek Szurawski, The Nierobbers & Ryczące Dwudziestki

24 lutego (niedziela)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 12.00 koncert szanty klasycznej „Break Yer Bones” (K8)
reż. i prow.: Jacek Jakubowski
Mozolnie, przez cały rok, dzień po dniu, godzina po godzinie pompowaliśmy kalendarz, by wreszcie dotrzeć do finału. W koncercie szanty klasycznej królować będą szanty pompowe, przy których rozgrzejemy się do czerwoności, zatem: "Pump, me boys, pump her dry, down to hell and up, to the sky..."

wystąpią: The Exmouth Shantymen, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, Ryszard Muzaj, North Wind, Sąsiedzi, Slogmåkane, Marek Szurawski

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 16.00 koncert finałowy „Zdobywcy Wysp Korzennych” (K9)
reż. i prow.: Sławomir Gołąb i Paweł Delikat
Zdobywcy Wysp Korzennych to koncert z aromatem egzotycznych przypraw i dozą orientu. To po nie, realizując marzenia, 500 lat temu Magellan dotarł na Wyspy Korzenne. One to sprawiają, że życie nabiera pełnego smaku oraz budzą wyobraźnię i marzenia o egzotycznych wyprawach. Szanty oraz pieśni o smaku rumu i grogu,  zapachu wanilii i goździków - czasem pieprzne – to, te które usłyszycie w czasie koncertu finałowego.

wystąpią: Banana Boat, Cztery Refy, The Exmouth Shantymen, Formacja, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Slogmåkane

 

Miejsca koncertów:
RADIO KRAKÓW Studio S5, al. J. Słowackiego 22
Klub Studencki STUDIO, ul. Budryka 4
KINO KIJÓW.CENTRUM, al. Z. Krasińskiego 34

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie