Opisy koncertów

"Morskie Pogody"

22 lutego (czwartek)
RADIO KRAKÓW Studio S5
godz. 20.00 koncert ballad „Ze sztormu w sztorm” (K1)
reż. i prow.: Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz
wystąpią m.in.: Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Krzysztof „Jurkiel” Jurkiewicz, Jerzy Porębski, Marek Szurawski, Marta Śliwa

23 lutego (piątek)
KS STUDIO
godz. 11.00 koncert dla dzieci „Pływać każdy może” (K2)
reż. i prow.: zespół Klang

Pływanie to frajda, pływanie bawi, pływanie uczy, pływanie leczy! Choć pływanie nie jest dla każdego, pływać może każdy - kto zechce... A Ty? Czy zechcesz się przekonać co cię może spotkać na wodzie? Czy lubisz chlupot fal? Czy cieszy cię blask słońca migoczący w toni? Czy po całodziennych przygodach lubisz usypiać wśród miarowego oddechu morza? Nie dowiesz się póki nie sprawdzisz! Na początek możesz spróbować posłuchać i pośpiewać o tym co czeka ciekawych wody bohaterów na specjalnym koncercie dla chcących pływać najmłodszych!

KS STUDIO
godz. 18.00 koncert piosenki żeglarskiej „My w morze – w każdą pogodę!” (K3)
reż. i prow.: Grzegorz „GooRoo” Tyszkiewicz
wystąpią m.in.: Atlantyda, Formacja, Kaczor i Piraci, Mechanicy Shanty, Orkiestra Samanta, Grzegorz Tyszkiewicz i GooRoo Band

Czy pogód morskich są tylko 2 rodzaje? Odpowiedź na to pytanie znają ci, którzy spędzili trochę życia pod żaglami lub podczas wacht na statkach czy kutrach. Marynarze i żeglarze dobrze znają wszystkie kaprysy morskiej pogody. Wilki Morskie potrafią opowiadać o swoich doświadczeniach godzinami. A słuchacze z wypiekami na twarzach pochłaniają te morskie opowieści. Tak było, jest i będzie. A potem czasem pada pytanie: „A kiedy jest sztorm, co wtedy? Wypływacie?” I prawdziwy Wilk Morski odpowiada zawsze: „MY W MORZE – W KAŻDĄ POGODĘ!”.
Zaśpiewamy, opowiemy, zagramy o tym, że w morze można wyjść naprawdę w każdą pogodę. Przybywajcie tłumnie na nasz koncert!!! Ahoooj! Do zobaczenia w Klubie Studio!

RADIO KRAKÓW Studio S5
godz. 20.00 koncert poezji żeglarskiej „Póki żagle białe” (K4)
wystąpią: Dominika Żukowska, Andrzej Korycki, Wojciech Dudziński, Piotr Pala

Przy delikatnym rozkołysie i dawce dobrego humoru przeniesiemy się w świat poezji żeglarskiej i nostalgicznych ballad irlandzkich i nie tylko.
 
KS STUDIO
godz. 22.00 koncert folkowy - 30-lecie zespołu Mietek Folk Olsztyn „Morskie Pogody” (K5)
reż. i prow.: zespół Mietek Folk
wystąpią m.in.: Mechanicy Shanty, Mietek Folk Olsztyn, The Nierobbers, Zejman i Garkumpel, Pyrates! (Wielka Brytania)

Trzydzieści lat temu czwórce młodych ludzi, uczniów bartoszyckiego liceum, zamarzył się świat wielkich żagli. Ich gorące głowy, zamiast przygotowań do matury,  zapełniały marzenia o szmaragdowych wodach, białych plażach, dzielnych kapitanach, brawurowych ucieczkach, krwawych potyczkach i pirackich skarbach ukrytych na bezludnych wyspach. Z tych marzeń powstał cykl piosenek "Jolly Roger, czyli życie i śmierć pod piracką banderą".
I coś co miało być młodzieńczą przygodą zostało z nami na całe życie. Ta przygoda trwa, przede wszystkim, dzięki Wam Szanowna Publiczności. Zapraszamy Was gorąco na nasze urodziny. I pamiętajcie "ważna jest tylko ta pogoda, którą w sercu będę miał. Trzydziestoletni Mietek Folk Olsztyn.
 
24 lutego (sobota)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 11.00 koncert dla dzieci „Morze nie jest dla leniucha” (K6)
reż. i prow.: zespół Zejman i Garkumpel

Może nie jest dla leniucha, trza pracować, komend słuchać. Praca ciężka jest na statku, a więc trenuj siłę, bratku! Po raz kolejny kapitan Kowal i jego załoga zabierają dzieci i ich rodziny w daleki, pełen przygód rejs. Na młodych marynarzy czekają nie lada wyzwania: sztormy, wichry, burze, czyli cały wachlarz pogody, jaką oferuje nam morze. W tym roku czeka Was naprawdę ciężka praca, a "roboty będzie po łokcie"????! Czy jesteście gotowi? CZY JESTEŚCIE GOTOWI??!!!

RYNEK GŁÓWNY
godz. 14.00 szanty w plenerze
Wspólne szantowanie z Męskim Chórem Szantowym „Zawisza Czarny” i
wykonawcami festiwalu.

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 17.00 koncert pieśni kubryku „Niech żyje wal!” (K7)
reż. i prow.: zespół Banana Boat
wystąpią m.in.: Atlantyda, Banana Boat, Mietek Folk Olsztyn, Perły i Łotry, Własny Port, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

Tym Melvilleowsko-Osieckowo-wielorybniczym pozdrowieniem rozpoczniemy wyjąt-kowy koncert poświęcony ratowaniu wielorybów polskiej sceny szantowej :) Koncert w uśmiechniętym bananowym stylu z nutką nostalgii i zadumy nad długością swojego kilwatera. Niech żyje WAL! Czekamy na Was :)

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 21.00 koncert rumowych opowieści „Na świetlistych, mglistych wyspach Hawaj...” (K8)
reż. i prow.: Marek Szurawski
wystąpią m.in.: Cztery Refy, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Waldemar Mieczkowski Band, Jerzy Porębski, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Arek Wlizło, Groms Plass (Norwegia)

Gdybyście chcieli upewnić się, że rum jest dobry przed i po, że Fatma miała usta ultrafiolet, piersi bywają jak dzwon, dlaczego czasem trzeba stawiać świeczkę na oknie, czym skutkuje odkładanie widelczyka do pikli oraz co robią patafiany w ośmioosobowej grupie – zapraszam na koncert.
Przypadkowo dobrani wykonawcy (to żart oczywiście) w specjalnych mini-recitalach wplotą piosenki żartobliwe, śmieszne, głupawe, komediowe, rechotliwe, ale na pewno żeglarskie (stare i nowe), pokazujące, że poczucie humoru ratuje nas na każdym morzu i na każdym kursie.
W trakcie koncertu wybór najśmieszniejszej piosenki wieczoru, będzie czas na żeglarskie anegdoty, wierszyki, ktoś może wrócić z nagrodą w postaci jednego tynfa (w konkursie na rodzaje śmiechu), zdarzą się niespodzianki...
Ilość miejsc ograniczona, agelastów nie zapraszamy. Wstęp bezpłatny dla trzęsących dużymi brzuchami bez powodu (rozmiar i częstotliwość według subiektywnej oceny ochrony).

25 lutego (niedziela)
KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 12.00 koncert szanty klasycznej „Down, derry down…” (K9)
reż. i prow.: Jacek Jakubowski
wystąpią m.in.: Brasy, Cztery Refy, Happy Crew, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”

Od wieków śpiewano o najwspanialszych żaglowcach. Wspominano je jako piękne kobiety - w białych sukienkach, biegnące po falach, smukłe i zwinne jak kot. Razem z zespołami występującymi w koncercie szant klasycznych przypomnimy i przywrócimy je do życia w pieśniach, które po nich pozostały.…

KINO KIJÓW.CENTRUM
godz. 16.00 koncert finałowy „Co mi tam rozszalałe morze” (K10)
reż. i prow.: Perły i Łotry
wystąpią m.in.: Banana Boat, Flash Creep, Formacja, Annika Mikołajko, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Stare Dzwony, Trzecia Miłość, Groms Plass (Norwegia), Pyrates (Wielka Brytania)

Finał godny "Festiwalu Festiwali". Od Norwegii po Wielką Brytanię, od Gdańska po Bytom, wszyscy będą mówić o tym jak dzielnie krakowskie "Shanties" poradziły sobie z rozszalałym żywiołem. Podsumujemy festiwal, rozdamy nagrody, zakreślimy kolejny "plan pięcioletni", wytyczymy horyzonty rozwoju największej polskiej szantowej imprezy, a przede wszystkim oddamy się świetnej zabawie w doskonałym towarzystwie. Co nam tam rozszalałe morze, róbmy swoje!
 

 

Miejsca koncertów:
RADIO KRAKÓW Studio S5, al. J. Słowackiego 22
Klub Studencki STUDIO, ul. Budryka 4
KINO KIJÓW.CENTRUM, al. Z. Krasińskiego 34

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie