Opisy koncertów

 
"Rozśpiewany rejs"

24 lutego (czwartek)
godz. 20.00 koncert ballad "Rzuć mnie mała" (K1)
RADIO KRAKÓW Studio S5
wystąpią m. in.:
Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Marek Szurawski, Ryszard Muzaj

25 lutego (piątek)
godz. 11.00 koncert dla dzieci "Morska robota" (K2)
KINO KIJÓW
wystąpi zespół Klang

Szorowanie pokładu? Klarowanie żagli? Kambuz? Praca uszlachetnia, a co dopiero praca w otoczeniu fal i dobrze dobranej załogi! Poza tym nauczmy się, że tylko praca dobrze wykonana ma sens. Zwłaszcza na morzu, z którym, jak wiadomo, nie ma żartów...

godz. 19.00 koncert pamięci Jurka Porębskiego "Dziękuję Ci, Wielka Wodo..." (K3)
KINO KIJÓW
prowadzenie: Sławomir Gołąb, Paweł Delikat i Marek Szurawski
wystąpią m. in.:
Banana Boat, Trio Con Brio, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, The Nierobbers, Old Metropolitan Band, Ryczące Dwudziestki, Roman Tkaczyk, Arek Wlizło

Koncert jest przypomnieniem wybranych piosenek zmarłego w sierpniu ub. r. Jerzego Porębskiego, „barda ze Świnoujścia”, układających się w muzyczną opowieść o prawdzie naszego losu, zrodzonej w morzu i wśród ludzi morza. Żeby żyć mądrzej, ładniej i z uśmiechem.
Koncert wypełnią również wspomnienia o „Porębie” jako muzyku, kompozytorze, człowieku morza, naukowcu, poecie i przyjacielu. Wszystko z bogatą ilustracją muzyczną i nawiązaniem do repertuaru takich zespołów i wykonawców jak the Nierobbers, Banana Boat, Trio CON BRIO, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Arek Wlizło, Ryczące Dwudziestki, Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, The Nierobbers, Kwartet Skrzypcowy (Jola Gacka plus Co.)
Słowo wiążące Sławomir Gołąb i Marek Szurawski

W czasie i po koncercie można będzie zakupić cegiełkę na budowę rzeźby z brązu. Jurek „siądzie” na Placu Rybaka w Świnoujściu, w sierpniu 2022 r.

26 lutego (sobota)
godz. 11.00 koncert dla dzieci "Czeka nas bajkowa Wielka Rafa Koralowa" (K4)
KINO KIJÓW
wystąpi Zejman i Garkumpel i Krzykaśki

Wyruszamy na egzotyczną wyprawę na Wielką Rafę Koralową. Ośpiewamy istniejące tam stworzenia (ryby, wieloryby, węże morskie i ...płetwonurka). Dowiemy się co nas lęka na nieznanych wodach i zatańczymy znany już taniec z wysp Pacyfiku. Dowiemy się dlaczego powinniśmy chronić rafę. Trochę ekologii, trochę dydaktyki i nieco ruchu.
Piosenki znane, choć premierę tradycyjnie przewidujemy.

RYNEK GŁÓWNY
godz. 14.00 szanty w plenerze
Wspólne szantowanie z Męskim Chórem Szantowym „Zawisza Czarny” i wykonawcami festiwalu.

godz. 17.00 koncert pamięci Miry Urbaniak "Ptaki oceanów" (K5)
KINO KIJÓW
prowadzenie: Sławomir Klupś i Marek Szurawski
wystąpią m. in.:
Atlantyda, Cztery Refy, The Exmouth Shanty Men, Mechanicy Shanty, Męski Chór Szantowy "Zawisza Czarny", Waldemar Mieczkowski Band, Ryszard Muzaj, Marek Szurawski
To koncert w którym zabierzemy publiczność na pokłady żaglowców, opowiemy o niesamowitych wyprawach i ludziach pokładu. Ptakami oceanów nazywano wielkie żaglowce, ale tą nazwą można też określić ludzi, którzy morzu i żeglowaniu poświęcili sporą cześć swojego życia. Takimi osobami byli Mira Urbaniak czy Jurek Porębski, którzy odpłynęli w ubiegłym roku "gdzieś, tam na krańce wielkiej wody".  Będzie nieco wspomnień, ale nie smutnych, dużo pozytywnej energii i muzyki morza w doskonałym wykonaniu.

godz. 22.00 koncert "After party 40-tego Shanties" (K6)
KINO KIJÓW.CENTRUM
prowadzenie: Piotr Kowalewicz i Waldemar Krasowski
wystąpią m. in.:
Formacja, Klang, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mietek Folk Olsztyn, Ryszard Muzaj, Stara Kuźnia, Marek Szurawski, The Nierobbers, The Pioruners, Zejman i Garkumpel
W sobotni wieczór chcemy zabrać Was za kulisy festiwalu. Przybliżyć atmosferę towarzyszącą wykonawcom Shanties w chwilę po tym, jak zgasną światła sceny i publiczność rozejdzie się do domów. Spróbujemy odtworzyć legendarne imprezy jakie odbywały się w festiwalowej tawernie Stary Port, czy na korytarzach hotelu Wyspiański.
Pokażemy Wam proste pokoncertowe chwile, spędzane w gronie szantowych sław. Opowiemy o ulubionym sposobie spędzania pokoncertowego czasu. Zdradzimy parę tajemnic, kto uczęszcza do klubu fitnes, kto pije wysokoenergetyczne koktajle z jarmużu, kto piecze bezglutenowe ciasta. A to wszystko przy dźwiękach Waszych ulubionych wykonawców. 

27 lutego (niedziela)
godz. 12.00 koncert szanty klasycznej „Jak o prawa upominać się, czyli, czego można nauczyć się na gretingu?”(K7)
KINO KIJÓW.CENTRUM
prowadzenie: Jacek Jakubowski
wystąpi m. in.: The Exmouth Shanty Men, Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny”, Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Sąsiedzi, Marek Szurawski, The Pioruners

Kabestany nam zardzewiały, fały obwisły i burty ciekną.
Bez Waszej pomocy nie ruszymy tej krypy.
Razem rzućmy cumy i postawmy żagle, a wiatr i fale zrobią resztę. Przybywajcie!

godz. 16.00 koncert finałowy 41-go Shanties
oraz

30-lecie zespołu Perły i Łotry "Sail to distant shores...czyli Perły i Łotry 30 lat poźniej" (K8)
KINO KIJÓW.CENTRUM
prowadzenie: Michał Gramatyka i Wojciech Harmansa
wystąpią m. in.: Atlantyda, Formacja, Andrzej Korycki i Dominika Żukowska, Mechanicy Shanty, Perły i Łotry, Sąsiedzi, The Nierobbers, Trzecia Miłość, Własny Port

Jak się starzeć to w wyśmienitym towarzystwie. Perły i Łotry wkroczą w wiek senioralny, otoczeni gronem tetryków. Na szczęście wśród wykonawców nie zabraknie wiecznie młodych Dominiki: Żukowskiej i Płonki. Powspominamy, pośpiewamy, pogramy, a potem położymy się grzecznie spać. Jak na seniorów przystało!

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie