24 listopada (czw.), godz. 18.00_____________wstęp wolny

"Symbole naszych marzeń" - spotkanie autorskie z Tomaszem Maracewiczem

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę spotkań autorskich.

Tym razem o historii polskich żaglowców w książce "Symbole naszych marzeń" opowie jej autor: Tomasz Maracewicz.

O autorze:
Tomasz Maracewicz, ur. 23 IV 1963 r. w Gdyni. Absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni. Kapitan jachtowy, oficer marynarki handlowej, harcmistrz.
W latach 1978–1986 był drużynowym 1 Wodnej Drużyny Harcerzy im. Tadeusza Kościuszki w Gdańsku. Później został jednym z założycieli Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, m.in. wybrano go na pierwszego Naczelnika Harcerzy ZHR, a także kilkakrotnie na członka jego władz naczelnych. Równocześnie, w latach 2011–2014, pełnił funkcję prezesa Fundacji Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni.

Zajmuje się wychowaniem morskim, z pasją szkoli młodzież, żeglował na licznych jachtach i żaglowcach, m.in. na „Fryderyku Chopinie” i „Zawiszy Czarnym”. Od 2015 r. pracuje na żaglowcu szkolnym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – „Dar Młodzieży”, obecnie jako I oficer. W latach 2018–2019 brał udział w „Rejsie Niepodległości”, tj.
wyprawie tej fregaty wokół globu. Autor licznych książek o tematyce harcerskiej i morskiej.

Zapraszamy!
Wstęp bezpłatny

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie