20 września (pt.), godz. 20.00_______________wstęp wolny

Arek Wlizło & Anna „Emolka” Dębicka

Arek Wlizło – muzyk i żeglarz, na stałe mieszkający w Kanadzie. Od wielu lat związany z polską sceną szantowa. Propagator polskiej szanty za oceanem, gdzie wspóltworzył festiwal "Knaga".Pomysłodawca oraz organizator  fesstiwalu „Z Morza w Krainę Łagodności”, na który od wielu lat zaprasza do Kanady największe gwiazdy polskiej sceny szantowej. Polskiej publiczności znany przede wszystkim jako charyzmatyczny wykonawca, który na scenie czuje się świetnie zarówno solo, jak i w zespole. Ma na swoim koncie dwie nastrojowe płyty Skąd i Dokąd inspirowane doświadczeniami odbytych rejsów. 

Anna „Emolka” Dębicka – skrzypaczka sesyjna, wrocławianka z wyboru i fascynacji miastem. Od wielu lat znana i słuchana w „Krainie Łagdodności”, na stałe współpracuje z zespołami „Do Góry Dnem”, „A gdyby Tak”, "Irish Jam", z Jadwigą Tomczyńską oraz akrobatyczno-artystyczną grupą "Enigma Art". W kręgu muzyki żeglarskiej zaangażowana była we współpracę z min. zespołem Róża Wiatrów, Za Horyzontem, Orkiestra Samanta, z Waldemarem Mieczkowskim. Współzałożycielka zespołu „Znienacka Projekt”, „Jan i Klan” i "Irish Jam". Charakterystyczne brzmienie skrzypiec Ani można usłyszeć między innymi na ostatniej płycie Willas Wioletty, „Znienacka Projekt”, „SCOB”, „A gdyby Tak”, Zbyszka Stefańskiego, „Orkiestry Samanta” czy w kompozycjach Pawła Pudło. Oprócz dźwięków, które wydobywa ze swego instrumentu, od kilku lat można ją też usłyszeć śpiewającą, min. w projekcie „Satin Voices”. Prywatnie Anię „Emolkę” można spotkać pod żaglami, albo w górach.
Projekt z Arkiem Wlizło jest efektem wzajemnego szacunku do twórczości scenicznej, a także wspólnych zainteresowań.

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie