16 czerwca (nd.), godz. 19.30_______________wstęp wolny

Duo Ruut - ludowa muzyka prosto z Estonii

Wyjątkowo w niedzielę zapraszamy na wyjątkowy koncert, spotkanie z dźwiękiem estońskiego instrumentu ludowego - kannelu.

Zespół Duo Ruut (po estońsku Duo Kwadrat) wyrósł z wieloletniej przyjaźni i niezliczonych, okraszanych śmiechem chwil spędzanych razem. Boki tytułowego kwadratu trzymają Katariina Kivi i Ann-Lisett Rebane. W rezultacie dziwnego zbiegu okoliczności sytuacja zmusiła je pewnego razu do zagrania wspólnie na jednym ludowym kannelu, podczas gdy żadna z nich nie specjalizowała się tak naprawdę w grze na tym właśnie instrumencie. Nieoczekiwanie jednak ten sposób gry okazał się bardzo interesujący i dawał wiele możliwości. Stało się też jasne, że kannel może być jednocześnie używany jako instrument melodyczny, harmoniczny i rytmiczny, tworząc bardzo różnorodne krajobrazy dźwiękowe. Na repertuar zespołu składają się unikalne kompozycje własne oparte na dawnych, tradycyjnych estońskich utworach ludowych.

https://www.youtube.com/watch?v=7-Kpt0fFgME
https://www.youtube.com/watch?v=dJNAg07rM2o

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie