22-25 lutego 2018

Festiwal Shanties 2018 "Morskie Pogody"


XXXVII Festiwal Piosenki Żeglarskiej Shanties 2018 - "Morskie Pogody"

Morska Pogoda w Krakowie? Zapowiadana już na ostatni weekend lutego 2018!
Bo chociaż z prognozowaniem pogody jest jak z wróżeniem z fusów, to kolejną, 37 edycję Festiwalu Shanties już teraz uznajemy za pewnik!
Motto przewodnie festiwalu pozwoli doświadczyć morskiej pogody w każdej jej odmianie - wraz z publicznością przebrniemy przez szkwały, sztormy, by następnie, w nagrodę delektować się lazurem tropików. Udowodnimy, że z Krakowa na otwarte wody dzięki wyobraźni, wcale nie jest daleko! Festiwalowy żaglowiec zacumuje na 4 scenach: ponownie gościć będziemy w kameralnej sali studia S5 Radia Kraków w trakcie dwóch balladowych koncertów; odwiedzimy na piątkowe koncerty oddany po generalnym remoncie klub Studio; by na sobotę i niedzielę zacumować koncertowo w spokojnej przystani kina Kijów. Centrum.
W każdym z miejsc będzie okazja poznać różnorodność muzyki związanej z morzem - od tradycyjnych pieśni pracy z żaglowców, poprzez energiczny folk morski, aż po żeglarskie ballady.
Jak zawsze dla najmłodszych i ich rodziców odędąsię dwa koncerty – widowiska żeglarskie w piątkowe i sobotnie przedpołudnie, a to nie koniec niespodzianek programowych!

Już teraz rezerwujcie czas i serdecznie zapraszamy do udziału!

Na 4 scenach podczas 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Norwegii, Wielkiej Brytanii. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, kiermasz żeglarski, happening i wiele innych.

Pod koniec lutego Kraków ponownie stanie się żeglarską stolicą Polski.
 
Miejsca koncertów:
Klub Studio, ul. Budryka 4
Kino Kijów.Centrum, al. Z. Krasińskiego 34
Radio Kraków, Studio S5, al. J.Słowackiego 22
Tawerna Żeglarska „Stary Port”, ul. Straszewskiego 27

Rezerwacja i sprzedaż biletów: www.rezerwacje.hals.krakow.pl
Strona Festiwalu Shanties: www.shanties.pl

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie