Imprezy towarzyszące

28 stycznia, godz. 14.00

PRZEGLĄD KONKURSOWY "SHANTIES 2018"
Tawerna Żeglarska STARY PORT, ul. Strszewskiego 27

Artystyczne zmagania zespołów, które nominowane są do konkursu przez festiwale i przeglądy z nurtu piosenki żeglarskiej, zawalczą o nagrodę, którą jest zaproszenie do udziału w Festiwalu Shanties 2018. Kolejna edycja Przeglądu to szansa dla młodych zespołów, by zaprezentować umiejętności muzyczne przed większą widownią. Zespoły w 20 minutowym recitalu przedstawią swój autorski program oceniany przez profesjonalne jury.


27 stycznia, od godz. 20.00

GORĄCZKA SZANTOWEJ NOCY
Tawerna „Stary Port”, ul. Straszewskiego 27
Po zmaganiach konkursowych, „Gorączka Szantowej Nocy" z zespołami konkursowymi w Starym Porcie.


3 lutego, godz. 10.45 – 14.00

Gra miejska „Rodzinny REJS”
Wspólna zabawa dla dzieci z rodzicami, dziadkami, kuzynami …
Tematyka gry to Wisła, jej dopływy, żeglarstwo, piosenki żeglarskie i o Wiśle.
Miejsca: Kraków
więcej informacji: http://www.shanties.pl/gra-rodzinna-rejs.html15-23 lutego

Wystawa malarstwa „Szlakiem bałtyckich kutrów” - autorstwa Macieja Busia
Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych
od 15 do 23 lutego, w godz. 7.30 – 15.30 (od poniedziałku do piątku)

Maciej Buś, artysta malarz zainspirowany morskimi opowieściami płynącymi    ze scen festiwali szantowych wyrusza corocznie na swoje marynistyczne plenery z położonego 600 km od morza Krakowa.
Pastele prezentowane w ramach wystawy to impresje, które łączy technika wykonania i specyfika miejsc, w których powstawały, czyli rozpalone promieniami słońca nabrzeże portowe  lub zadaszony w deszczowe dni pokład … Wszystkie te miejsca locja łączy w szlak oldtimerów - dawniej pracujących na Bałtyku jako rybacka flota - dziś wspaniałych mikro-muzeów, stanowiących żywą pamiątkę sztuki szkutniczej i żeglarskiej.


22-26 lutego

TAWERNA FESTIWALOWA: koncerty, spotkania  
Tawerna „Stary Port”, ul. Straszewskiego 27


23 – 24 lutego, w godz. 13.00-15.00

Spotkania autorskie z Jerzym Łatką
Tawerna Żeglarska Stary Port

Jerzy Łątką autor książki "Rozfalowana Ziemia", opisującej polski ruch szantowy będzie podpisywał swoją książkę

24 lutego, godz. 15.00

Spotkanie autorskie z kpt. Jerzym Radomskim - „Opowieści z Czarnego Diamentu”
Tawerna Żeglarska Stary Port

Czterdzieści lat temu kapitan Jerzy Radomski wypłynął na zbudowanym przez siebie jachcie „Czarny Diament” w wymarzony rejs dookoła świata. Ta wyprawa zakończyła się po trzydziestu dwóch latach, kiedy „Czarny” wrócił do Polski, zostawiając za rufą ponad dwieście czterdzieści tysięcy mil morskich. W historii polskiego żeglarstwa nie było dłuższego rejsu. Po dwuletnim pobycie w kraju    i re­moncie jachtu żeglarz ponownie wyruszył na Wielki Krąg śladem swojej pierwszej wyprawy. Po powrocie nareszcie przyszedł czas na książkę „Czarny Diament tnie oceany” od dawna oczekiwaną przez miłośników żeglarstwa.

Kapitan Jerzy Radomski – od ponad 50 lat żegluje po morzach i oceanach. W latach 1978-2010 na swoim jachcie „Czarny Diament” odbył najdłuższy rejs w historii polskiego żeglarstwa. W tym czasie przepłynął 240 500 mil morskich, odwiedził 82 państw oraz 449 portów. W czasie tej długiej żeglugi towarzyszyli mu czworonożni przyjaciele: Burgas (1978-1991) pies z Bułgarii i Bosman (1990-2009) pies z Południowej Afryki.22-25 lutego  (podczas koncertów festiwalu)

KIERMASZ ŻEGLARSKI     
22.02.2018 RADIO KRAKÓW
23.02.2018 Klub STUDIO i RADIO KRAKÓW
24 – 25.02.2018 Kino Kijów.Centrum

Prezentacja firm, partnerów festiwalu oraz firm prowadzących działalność w zakresie: czarterów jachtów, rejsów, szkoleń żeglarskich podnoszących kwalifikacje, organizacji imprez firmowych pod żaglami, sprzedaży wydawnictw, upominków, pamiątek żeglarskich.
 


26 lutego, godz. 20.00

koncert GROMS PLASS (Norwegia)
Tawerna Żeglarska Stary Port

Pożegnanie gości zagranicznych

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie