Werdykt 2016

Werdykt 35 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2016

Jury 35 Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej SHANTIES 2016 w składzie:
Anna Łaszewska
Ireneusz Herisz
Maciej Olszewski
Marek Remiszewski
Wawrzyniec Szwaja
oraz organizatorzy, po wysłuchaniu występów większości wykonawców postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Nagrodę Grand Prix Festiwalu Shanties 2016 otrzymuje zespół Slogmaakane. Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za najlepszy debiut otrzymuje zespół Zagrali i Poszli.
Nagrodę Organizatorów Festiwalu Shanties 2016 im. Stana Hugilla za wierność szancie klasycznej otrzymuje zespół Brasy.
Do nagrody dołączona jest nagroda ufundowana przez słynnego Bociana - Marka Zimowskiego. Jest to rejs po Bałtyku dla całego zespołu.
Nagrodę im. Moniki Szwai za najlepszy tekst piosenki premierowej otrzymuje Tomasz Szuszkiewicz z zespołu The Nierobbers, za tekst pt. „Moja zatoka świeża”. Do nagrody dołączona jest nagroda finansowa w wysokości 1000 złotych, ufundowana przez Urząd Miasta Szczecina. Oraz nagroda ufundowana przez Mirę Urbaniak – komplet biżuterii Moniki Szwai.
Nagrodę Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego za autentyzm i wysoki poziom artystyczny otrzymuje zespół Formacja.
Nagrodę im. Jerzego Fijki „Galion 2016” dla najsympatyczniejszej wykonawczyni otrzymuje Lubka Betlińska z zespołu Orkiestra Samanta.

Ponadto wykonawcy tegorocznego Festiwalu Shanties otrzymują następujące nagrody:
Nagrodę publiczności Shanties 2016 otrzymuje Andrzej Korycki.
Nagrodę Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za największą przebytą liczbę mil morskich w drodze na Festiwal Shanties otrzymuje Patrick Lee. Patrick po opłynięciu Przylądka Dobrej Nadziei przyleciał do Krakowa z Kapsztadu. 
Nagrodę Komandora Klubu Morskiego „Szkwał” za działalność sceniczną oraz pozasceniczną i osobowość na polskiej scenie szantowej otrzymuje: zespół Orkiestra Samanta
Nagrodę „Krakowski Rejs Roku 2015” przyznaną przez Prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Tawernę Żeglarską Stary Port otrzymuje: Kapitan Wojciech „Miętus” Miętka, za rejs z Portugalii na Grenlandię. 

Wybierz grupy:

Informacje o organizowanych przez nas koncertach, o nowych wydawnictwach i promocjach w naszym sklepie internetowym oraz na jakich imprezach będziemy z naszymi płytami i śpiewnikami.
informacje o Festiwalu Shanties
Informacje o Festiwalu Tratwa
Informacja o imprezach i koncertach w Tawernie w Krakowie